Саба районы Юлбат авылында яшәүчеләр белән очрашу

2019 елның 21 гыйнвары, дүшәмбе

Тагын җиһаз гарнитурыннан алынган смартфон ватылган, аны һич кенә дә алып килмиләр, сайтка заказ биргәне юк, сатучы минем акчаны кире кайтару таләбен кире какмый. Исемлекне дәвам итәргә мөмкин кадәр бесконечности. Кулланучы нәрсәгә хокуклы һәм мондый хокукны ничек гамәлгә ашырырга?

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы халыкның кулланучылар белемен арттыру максатыннан даими рәвештә профилактик чаралар үткәрә.

2019 елның 17 гыйнварында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы Саба муниципаль районы Юлбат авылында яшәүчеләр өчен Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Б. И. Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контрольлек-инспекция бүлеге консультанты А. И. Хәлилов әлеге җирлек хезмәткәрләре өчен күчмә кабул итү һәм семинар-уку үткәрде. Кабул итү максаты-кулланучылар базары һәм алкогольле һәм спиртлы продукцияне сату өлкәсендәге законнар мәсьәләләре буенча халыкның мәгълүматлы булу дәрәҗәсен күтәрү, кулланучылар базарында мөстәкыйль һәм грамоталы тәртипнең тотрыклы күнекмәләрен формалаштыру.

Кабул итү нәтиҗәсендә Юлбат авылы халкы файдалы консультация өчен рәхмәт белдерде. Юлбат авыл җирлеге башлыгы Шәмсиев Талип Рәшит улы очрашулар, әңгәмәләр нәтиҗәсендә авыл җирлегендә яшәүчеләр гамәлдәге законнар буенча кирәкле мәгълүматны вакытында ала, дип билгеләп үтте.