сишәмбе

Бүген Лесхоз өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортының социаль хезмәтләр алучысы Новиков Андрей инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында һөнәри осталык буенча Милли чемпионатның республика этабында «Абилимпикс» 2024, «сабын ясау» компетенциясендә катнашты.

шимбә

26 апрельдә Лесхоз өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында күренекле татар шагыйре, язучы Габдулла Тукайның тууына 138 ел тулуга багышланган концерт узды. Бу уңайдан Олы Кукмара авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре «Сәйлән " татар халык җыр һәм бию ансамбле тарафыннан концерт оештырылды.

җомга

24 апрельдә Лесхоз өлкәннәр һәм инвалидлар өчен  интернат-йортының социаль хезмәтләр алучылар коляскалы инвалидлар арасында бочче буенча район ярышларында катнаштылар , грамоталар һәм кыйммәтле призлар белән бүләкләнделәр.

Тэги: Лесхоз картлар һәм инвалидлар йорты ОСЗ

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгын бәйрәм итү алдыннан Лесхоз өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында тыл хезмәтчәннәренең котлаулары уза. Бүген Шекше авыл җирлеге башлыгы Хәйретдинов Радик Рамазан улы шушы авыл җирлегеннән килгән ветеран Галимуллина Шәмсебадар Галимулловнаны котлады. Татарстан Республикасы Рәисе Р.Н. Миңнехановтан бүләкләр һәм котлау открыткалары тапшырды.

чәршәмбе

Өлкәннәр һәм инвалидлар өчен Лесхоз интернат-йортына эш визиты белән Саба муниципаль районы башлыгы Р.Н. Миңнеханов килде. Учреждениенең капиталь ремонтлау эшләре каралды.

чәршәмбе

17 апрельдә Лесхоз өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында социаль реабилитация буенча белгеч җитәкчелегендә «Хәтер терапиясе» технологиясе узды. Социаль хезмәтләр алучылар белән аларның яшьлек еллары һәм тормышларында булган вакыйгаларны искә төшерделәр.

пәнҗешәмбе

9 апрельдә Чувашия башкаласы Чебоксар шәһәрендә интеллектуаль тайпылышлары булган кешеләр арасында өстәл теннисы буенча Идел буе федераль округы чемпионаты узды. Лесхоз интернат йортының социаль хезмәтләр алучысы Новиков Андрей бу чемпионатта уңышлы катнашты һәм призлы урыннар алды.

чәршәмбе

3 нче  апрель көнне Лесхоз өлкәннәр һәм  инвалидлар өчен интернат йортында вак моториканы яхшырту буенча индивидуаль күнекмәләр үткәрелде.

Бу күнекмәләр хәрәкәт координацияләрен үстерүгә ярдәм итә, сенсомотор активлыкны яхшырта, буыннарның сыгылмалылыгын һәм хәрәкәтчәнлеген арттыра.

март, 2024 ел
чәршәмбе

27 нче мартта Лесхоз  өлкәннәр  һәм  инвалидлар өчен  интернат йортында  яшәүчеләр  медицина  тикшерүе  уттеләр.

Социаль  хезмәт  алучыларны  Саба  район хастаханәсендә  эшләүче табиблар:  хирург,  уролог,  отоларинголог, гинеколог,  окулист, терапевт һәм башка  белгечләр  тикшерде. Медицина  тикшеруе    буенча  тиешле  дәвалау һәм медицина  процедуралары  билгеләнде.

март, 2024 ел
җомга

15 мартта Лесхоз өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында социаль хезмәтләр алучылар Россия Федерациясе Президентын сайлауда актив катнаштылар. Һәр тәрбияләнүче тавыш бирү хокукыннан файдаланды.