май, 2024 ел
җомга
Җиңү көне алдыннан «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә «Георгий тасмасы» Бөтенроссия акциясе узды.
Тэги: ОСЗ МТЗиСЗ РТ в Сабинском муницупальном районе ОСЗ Югары-Утар балалар интернат-йорты

Һәр ел саен бөтен дөньяның православие христианнары үзләренең төп бәйрәмнәрен- Пасха бәйрәмен билгеләп үтәләр.

Пасха Россия һәм бөтен дөнья дин тотучылары өчен төп христиан чиркәү бәйрәмнәренең берсе. Россиядә Пасханы бәйрәм итүнең  күп гасырлык традицияләре һәм гореф-гадәтләре бар. Пасханы кешеләр аеруча түземсезлек  белән көтәләр, чөнки  икеләтә шатлык:  язның килүе, барлык тереклекнең яңартылуын символлаштыра. Россиядә Пасханы бәйрәм итү бик күп кызыклы традицияләр, гореф-гадәтләр, ритуаллар белән аерылып тора, алар бүгенге көнгә кадәр борынгы заманнардан сакланып калган.

Пасха йомыркалары һәм Пасха куличлары бәйрәмнең төп атрибуты.Лесхоз картлар һәм инвалидлар өчен  интернат-йортының социаль хезмәтләр алучылары, барысы кебек үк, Пасха бәйрәменә алдан әзерләнделәр. Тәрбияләнүчеләр Пасха йомыркаларын буядылар һәм бизәделәр.

Тэги: Лесхоз картлар һәм инвалидлар йорты ОСЗ

Җиңү көнен бәйрәм итү кысаларында безнең илдә " Җиңү хаты "патриотик Бөтенроссия акциясе уза. "Тургай" приюты тәрбияләнүчеләре "Җиңү хаты"Бөтенроссия акциясендә катнаштылар.

Тэги: ОСЗ Тургай

Бөек бәйрәм - Җиңү көне якынлаша, аны бөтен ил 9 Майда бәйрәм итә. Бу көнне Георгий тасмасын Бөек Ватан сугышы ветераннарына хөрмәт белдерүче символ буларак киемгә беркетү традициягә әверелде.

Илебезнең Бөек бәйрәме - Җиңү көне алдыннан тәрбияче Башарова Р. С. георгий тасмасыннан брошюра ясау буенча мастер - класс оештырды

Тэги: ОСЗ Тургай

Автоном коммерцияле булмаган «Балкыш»-(Сияние)  тернәкләндерү үзәгендә көн саен социаль хезмәт алучылар  белән ял сәгатьләрендә куңелле чаралар үткәреп бара.

май, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Галиев Марат Ибраһимович Лесхоз интернат-йортында булды. Сәфәрнең максаты-учреждениедә яшәүче тыл хезмәтчәннәрен котлау.

Тэги: Лесхоз картлар һәм инвалидлар йорты ОСЗ

"Мин үзем!" программасын тормышка ашыру кысаларында тәрбияче Давлиева  Венера тәрбияләнүчеләр белән картоннан коллаж техникасы буенча декорацияләр белән фотога төшерү өчен рамка ясау буенча мастер - класс үткәрде. Балалар мастер-класста актив катнаштылар, фантазия һәм кул эшләре ясауга иҗади караш күрсәттеләр. Эш вакытында һәркемнең ничек тырышканын күрү рәхәт иде. Нәтиҗәдә, кызыклы һәм бөтенләй башка фоторамкалар барлыкка килде. Балалар үз куллары белән башкарган эшләреннән канәгать калдылар.

Тэги: ОСЗ Тургай

Россиядә ел саен 1 майда Яз һәм хезмәт бәйрәме билгеләп үтелә. Безнең авыл җирлегендә бәйрәм традициясе-буялган йомырка җыю.

Балалар бу көнне түземсезлек белән көтәләр. Бүген без тәрбияләнүчеләребез белән буялган йомырка җыюда катнаштык. Иртәдән без авыл буйлап барабыз һәм һәр йортка керәбез.  Бу традиция инде бик күп еллар! Бу көнне йомыркаларны пешерү һәм буяу, тәм-томнар пешерү һәм кунакларны чакыру гадәти хәл. Балалар авыл буйлап рәхәтләнеп йөриләр һәм авыл халкы белән танышалар, авылларда кешеләрнең ничек яшәвен беләләр.

Тэги: ОСЗ Тургай

2 майда Лесхоз өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында ТР Хезмәт һәм халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хезмәткәрләре булды. Учреждение җитәкчелеге белән обход ясадылар, яшәүчеләр белән сөйләштеләр, ремонт эшләрен карадылар. Социаль эш буенча белгеч һәм «Реабилитация һәм карау мәктәбе»нең төбәк тренеры Резеда Солтановна Габдрахманова карау буенча ярдәмчеләргә укыту үткәрде.

Тэги: Лесхоз картлар һәм инвалидлар йорты ОСЗ

9 май-жину бәйрәме. Без Бөек Ватан сугышында катнашучыларга рәхмәт белдерү өчен «Җиңү тәрәзәләре» акциясендә катнаштык. Туган ил өстендә һәрвакыт тыныч кояшлы күк булсын! «Тургай» приютында тәрбияләнүче балалар тәрәзәләрне Бөек Җиңү символлары белән бизәделәр