декабрь, 2023 ел
җомга

«Мәрхәмәт - шәфкатьлелек» Татарстан Республикасы Дәүләт Советы хатын – кызлар депутатлары берләшмәсе, Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил С.Х. Сабурская белән берлектә, 2023 елның 6 декабрендә 10.00-15.00 сәгатькә кадәр инвалид гражданнарның хокукларын яклау мәсьәләләре буенча «Хатын-кыз игътибары» телефон кайнар линиясен оештыра.

октябрь, 2023 ел
чәршәмбе

«Мәрхәмәт - шәфкатьлелек» Татарстан Республикасы Дәүләт Советы хатын – кызлар депутатлары берләшмәсе Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил С.Х. Сабурская белән берлектә 2023 елның 4 октябрендә сәгать 10 нан 15 кә кадәр, өлкән яшьтәге гражданнарның хокукларын яклау мәсьәләләре буенча «Хатын-кыз игътибары» телефон кайнар линиясен оештыра.

Кайнар линия телефоннары: 8(843) 236-00-71, +7(939)345-37-50 (WhatsApp сораулары өчен)

август, 2023 ел
пәнҗешәмбе

«Мәрхәмәт - шәфкатьлелек» Татарстан Республикасы Дәүләт Советы хатын-кыз депутатлары берләшмәсе Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил С. Х. Сабурская белән берлектә 2023 елның 21 августында сәгать 10.00 дән 15.00 гә кадәр Мәгариф мәсьәләләре буенча телефон кайнар линиясен оештыра (мәктәпкәчә белем бирү оешмаларына, мәктәпләргә (1 һәм 10 сыйныфларга), урта махсус уку йортларына, югары белем бирү учреждениеләренә кабул итү).

май, 2023 ел
пәнҗешәмбе

«Мәрхәмәт - шәфкатьлелек» Татарстан Республикасы Дәүләт Советы хатын – кыз депутатлары берләшмәсе Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил С.Х. Сабурская белән берлектә 2023 елның 2 июнендә сәгать 10дан 15кә кадәр Мәгариф мәсьәләләре буенча «хатын-кыз игътибары» телефон кайнар линиясен оештыра (мәктәпкәчә белем бирү оешмаларына, мәктәпләргә (1 һәм 10 сыйныфларга), урта махсус уку йортларына, югары белем бирү учреждениеләренә кабул итү, җәйге ял оештыру һ. б.).

март, 2023 ел
сишәмбе

2023 елның 9 мартында социаль ятимлек һәм гаиләдәге начар мохит мәсьәләләре буенча "кайнар линия" ачылачак.

март, 2023 ел
җомга

«Мәрхәмәт - Милосердие» Татарстан Республикасы Дәүләт Советы хатын – кыз депутатлары берләшмәсе 2023 елның 9 мартында Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил С.Х. Сабурская белән берлектә социаль ятимлек һәм гаилә иминлеге мәсьәләләре буенча «хатын-кыз игътибары» кайнар линиясен 10 сәгатьтән 14 сәгатькә кадәр оештыра.

февраль, 2023 ел
җомга

Аның кысаларында» Бердәм Россия хатын-кызлар хәрәкәте «вәкилләре конкрет хәрби хезмәткәргә (яки конкрет мобилизацияләнгән төркемгә), шулай ук субъекттан мобилизацияләнгән взвод/рота/бүлекчәгә адресланган видеомөрәҗәгатьләрне яздыра.

Видео акциядә катнашучылар үзләренең шәхси социаль челтәрләрендә #үз геройларына, #хатын-кыз хәрәкәтенә урнаштыралар.

«Вконтакте» социаль челтәрендә хатын-кызларның фотосурәтләрен һәм шәхси тарихларын бастыруны күздә тоткан «Россия хатын-кызлары»Онлайн-проекты. Еасһәрбер хикәя-героин турында җылы һәм уңай яктан сөйләгән аерым мәкалә.

декабрь, 2022 ел
чәршәмбе

2022 елның 22 декабрендә Кеше хокуклары буенча вәкил гражданнарның хезмәт хокукларын үтәү мәсьәләләре буенча» кайнар линия " үткәрә.

сентябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Казанда шәһәрендә беренче сыйныф укучылары арасында «Минем цифрлы Татарстаным» республикакүләм рәсемнәр конкурсына йомгак ясалды.

Тэги: Мәгариф идарәсе