май, 2023 ел

июль, 2019 ел
чәршәмбе

Россия Федерациясе Конституциясе нигезендә һәр граждан куркынычсызлык һәм гигиена таләпләренә җавап бирә торган шартларда хезмәт өчен дискриминациясез һәм федераль законда билгеләнгән минималь хезмәт хакы күләменнән ким булмаган акчалата бүләккә, шулай ук эшсезлектән яклану хокукына ия.

Тэги: Икътисад бүлеге

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы (алга таба – министрлык) хәбәр иткәнчә, 2018 елның 29 декабрендә республикада Татарстан Республикасы Профсоюзлар федерациясе, Татарстан Республикасы эш белән тәэмин итүчеләр берләшмәләренең Координация советы, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты арасында Татарстан Республикасында минималь хезмәт хакы (алга таба – килешү) турында килешү имзаланды (теркәлә).

Тэги: Икътисад бүлеге

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасында Гражданнар «соры хезмәт базары» юнәлеше буенча да мөрәҗәгать итә алалар (хезмәткә түләүнең конвертлы системасы, эш бирүче белән хезмәт килешүләре төземичә, хезмәткәрләрнең хезмәт эшчәнлеген гамәлгә ашыру).

июль, 2019 ел
дүшәмбе

июнь, 2019 ел
чәршәмбе

5 июнь көнне Саба муниципаль районы Башкарма комитетының актлар залында хезмәткә сәләтсезлекнең электрон кәгазьләрен һәм куркынычсызлык техникасы буенча инженерларны кисәтү чараларын финанс белән тәэмин итү мәсьәләсе буенча укыту семинары булып узды. Чарада дәүләт учреждениесенең 8 нче филиалы – Россия Федерациясе Социаль иминият фондының Татарстан Республикасы буенча төбәк бүлеге директоры Җиһаншина Әлфия Галимҗан кызы һәм Башкарма комитет җитәкчесенең икътисад буенча урынбасары Баһманов Марат Мансур улы катнашты.

апрель, 2019 ел

Тэги: Икътисад бүлеге

"Көнкүреш хезмэте курсэту йорты» ҖЧҖ-сәүдә һәм бизнес алып бару өчен мәйданны арендага бирә торган предприятие. Бүгенге көндә шәхси эшмәкәрләр һәм оешмалар тарафыннан бу бинада 1100 кв. метр мәйдан арендаланган. Шулайук чәчтараш, стоматолог, тегүче һәм оптика, маникюр-педикюр, Юрист, бухгалтер, иминиятлэштеру, автомобиллэр сату хезмәтләре күрсәтелә.

2017 елда бинага ремонт ясалды. Бинаның фасадын яңарттылар