җомга

Аферистларның иң еш Һәм катлаулы схемалары турында 9 млрд сумны мошенникларга ярты ел эчендә россиялеләр биргән. Мондый мәгълүматларны Хөкүмәт Йортында узган брифингта китерделәр. Татарстанда ел башыннан бирле 25 000 айти-җинаять теркәлгән, шуларның яртысы — дистанцион урлау.

чәршәмбе

1 октябрьдә, Халыкара өлкәннәр көнендә, «Милли приоритетлар» АНО һәм Россиянең Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы тарафыннан «Демография»илкүләм проекты буенча оештырылган өлкән буын өчен иң яхшы тәҗрибәләрне сайлап алуның яңа сезоны старт алды (Актив озын гомер – 2024).

сишәмбе

«Милли приоритетлар» АНО 2024-2025 елгы сезонның «безнең өлеш» милли премиясендә катнашуга гаризалар кабул итү башлануы турында игълан итте. Үз проектларын социаль һәм Хәйрия эшчәнлеге Россиянең милли проектлары максатларына һәм бурычларына туры килгән Россия компанияләре һәм коммерцияле булмаган оешмалар тәкъдим итә алачак.

дүшәмбе

Ярдәм чарасы бизнесы булганнар өчен исәпләнгән. Хезмәт күрсәтү email һәм SMS буенча физик затлар белән исәп-хисаплар вакытында 25% ка кадәр ташлама белән тулы 54-ФЗ нигезендә чеклар җибәрү өчен болыт кассасын арендалауны үз эченә ала. Сайтта түләүләрне интернет-эквайринг аша, түләү сылтамасы, QR-код, СБП һәм вендинг терминалында кабул итәргә мөмкинлек бирә.

җомга

Татарстан Республикасы эшмәкәрлекне яклау Фондының "минем бизнес" үзәге Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәмендә «кече һәм урта эшмәкәрлек»милли проекты кысаларында бизнес өчен түләүсез партнерлык хезмәтләренә гаризалар кабул итә башлады.

чәршәмбе

24 сентябрьдән 27 октябрьгә кадәр бишенче тапкыр " Имин юллар «бөтенроссия онлайн-олимпиадасы узачак. Онлайн-ярыш 1-9 сыйныф укучыларының юл белемен тикшерә һәм күтәрергә ярдәм итә. Шәһәр буйлап артык куркынычсыз йөрү өчен юл хәрәкәте кагыйдәләрен белү мөһим. Кагыйдәләрне балачактан ук үзләштерергә кирәк.

«БумБатл» акциясенең юбилей сезоны 23 сентябрьдә старт алды. Быел масштаблы экологик проект яңадан " Экология «милли проектына ярдәм йөзеннән» Экосистема «Бөтенроссия экологик иҗтимагый хәрәкәте эгидасы астында уза. Акциянең төп максаты-кәгазьне артык куллануны киметү һәм калдыклар белән эш итү культурасын формалаштыру.