Бадминтон буенча «Татарстан Республикасының шәхси кубогы - 2024» сайлап алу этабынын 3 туры

2024 елның 28 октябре, дүшәмбе

2024 елның 26 октябрендә «Саба- Арена» өстәмә белем бирү спорт мәктәбендә «Татарстан Республикасының шәхси кубогы - 2024» сайлап алу этабынын 3 туры узды. Ярышларда Саба, Теләче, Кукмара һәм Балтач районнарыннан 58 спортчы катнашты. Түбәндәге спортчылар чемпионнар һәм призерлар булдылар: 2010 ел, аннан кечерәк тә, MS: 🥇- Галимуллин Расуль (Сабы) 🥈- Сафиуллин Рөстәм (Сабы) 🥉🥉 - Рәхимов Адель (Саба), Гайнетдинов Расуль (Теләче). 2010 ел, аннан кечерәк тә, WS: 🥇- Хантимеров Алиса (Саба) 🥈 - Заббарова Фәридә (Теләче) 🥉🥉место - Әхмәтшина Самина, Сафина Элина (икесе дә Саба). В, МS төркеме: 🥇 - Мавлетов Булат (Саба) 🥈 - Шакиров Илһам (Саба) 🥉🥉- Тимербаев Раил (Теләче), Петров Даниэль (Кукмара). В, WS төркеме: 🥇- Шакирова Ләйлә (Балтач) 🥈 - Саляхова Камилә (Балтач) 🥉 - Йосыпова Адилә (Балтач). Чемпионнарны, призерларны, тренерларны котлыйбыз һәм алга таба да республика турында уңышлар телибез, ул 2024 елның 9 - 10 ноябрендә Казанда узачак.