Өстәл теннисы буенча Гран при суперфиналы

2024 елның 30 сентябре, дүшәмбе

Өстәл теннисы залында гомуми приз фонды 60 000 сум булган «Игелек марафоны» Гран при суперфиналы тәмамланды. Турнирга иганәчелек ярдәмен «Трейд МЕТАЛЛ» ҖЧҖ һәм «САИДА» ҖЧҖ күрсәтте, алар призерларны бүләкләүгә 30 000 сум керттеләр.

Хатын-кызлар арасында Камилла Шиһапова (Байлар Сабасы) җиңүче булды, финалда Динара Исмаилованы (Байлар Сабасы) 3:2 исәбе белән җиңде, Сафира Фәйзетдинова (Байлар Сабасы) бронза өчен матчта Вероника Лисинаны (Әлмәт) 3-1 исәбе белән җиңеп, бронза медаль иясе булды.

Ир-атлар арасында 🥇 Артем Белов (Әлмәт), 🥈 Мурат Ибраһимов (Байлар Сабасы), 🥉 Аллаз Османов (Әлмәт) җиңде.

Оештыручылар һәм спортчылар иганәчеләргә һәм Саба Арена спорт мәктәбе җитәкчелегенә игелек марафонын оештыруда зур рәхмәт белдерәләр. Һәм сезне марафонга кушылырга чакыралар.