2025 елдан ГТО нормаларын тапшырган өчен салым чигерүе кертеләчәк

2024 елның 23 июле, сишәмбе

«Хезмәткә һәм оборонага әзер» яки ГТО — массакүләм спортны үстерүгә һәм милләтне сәламәтләндерүгә юнәлдерелгән программа. Ул яшькә, җенескә һәм физик мөмкинлекләргә бәйле нормативларны үтәүне күздә тота.

2025 елдан ГТО тапшырганда салым ташламасы биреләчәк, закон инде имзаланган:  vk.cc/cywtpb

Кем чигерә алачак?

Гомуми шартлардан тыш:

1. ГТО тапшырырга һәм аерымлык билгесе алырга яки инде алынган билгене расларга.

2. Шул ук елда диспансеризация узарга.

Чигереп калу күләме - 18 000 сум.

НДФЛ ставкасы 13% булганда салымда экономия 2 340 сум тәшкил итәчәк. Бу аерым стандарт чигереп калу, ул дәвалануга, укытуга һәм фитнеска социаль чигереп калу лимитына керми.

ГТОны ничек тапшырырга?

1. Сайтта теркәлергә www.gto.ru: clck.ru/3Bzb7z

2. Тест үзәкләренең берсен сайларга һәм заявка бирергә.

3. Медицина бәяләмәсе алырга.

4. Сынауларны үтәргә.

5. Нәтиҗәләргә карап аерымлык билгесе алырга.

Барлык теләүчеләргә 8(84362)2-45-89 ОДМС телефоны буенча мөрәҗәгать итүләрен сорыйбыз.

Вконтакте платформасында кызыклы әйберләр күп https://vk.com/id710146791