"Агроволга 2024" халыкара агросәнәгать күргәзмәсе

2024 елның 5 июле, җомга

«Казан Экспо» территориясендә 3 июльдән 5 июльгә кадәр «Агроволга-2024»халыкара агросәнәгать күргәзмәсе узды. Күргәзмә үз мәйданчыгында 48 гектарда тәҗрибә-демонстрация кырларын, шулай ук масштаблы экспозицияне һәм эшлекле программаны берләштерде. Чара АПК белгечләре тарафыннан таләп ителә һәм товар җитештерүчеләрнең, авыл халкының һәм галимнәрнең хезмәттәшлеген җайга салуга ярдәм итә. 4 июльдә Рөстәм Миңнеханов, Россия авыл хуҗалыгы министры урынбасары Андрей Разин, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары-Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җаббаров белән бергә күргәзмә экспозициясен карадылар. Россия, Кытай, Төркия, Иран һәм Беларусь Республикасыннан 400дән артык компания авыл хуҗалыгы техникасының киң экспозициясен, Үсемлекчелек, Терлекчелек һәм цифрлаштыруда алдынгы технологияләрне, авыл хуҗалыгы продукциясен саклау, эшкәртү һәм төрү өчен махсус җиһазларны, АПКда хезмәтләрнең киң исемлеген тәкъдим итте. Рөстәм Миңнеханов ассызыклаганча, Татарстан авыл хуҗалыгы лидерларының берсе.

Тэги: УСХИП