Саба районы Олы Шыңар авыл җирлегендә гражданнарны кабул итү

2024 елның 18 июне, сишәмбе

2024 елның июнендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре Татарстан Республикасы Саба муниципаль районы Олы Шыңар авыл җирлегендә халыкның куллану грамоталылыгын арттыруга юнәлдерелгән гражданнарны күчмә кабул иттеләр.

Халыкның сораулары товарларның сыйфатына һәм кире кайтарылуына, хезмәт күрсәтүдә кимчелекләрне ачыклауга кагылган. Моннан тыш, кулланучының товарларның кимчелекләренә карата таләпләр кую срокларын, тиешле сыйфатлы товарны алыштыру тәртибен һәм башка күп нәрсәләрне карадылар.

Халыкка «Татарстан кулланучысы хәбәрләре» газетасы, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлекләре адреслары һәм телефоннары турында мәгълүмат туплаган товарлар һәм хезмәтләр турында төрле мәгълүматлы брошюралар һәм буклетлар таратылды.