2024 елның 1 июненә терлекчелек эше йомгаклары буенча cеминар-киңәшмә

2024 елның 14 июне, җомга

13 июньдә Олы Шыңар авылы мәдәният йортында Саба муниципаль районы башлыгы Рәис Миңнеханов һәм районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Гафур Хәсәншин җитәкчелегендә 2024 елның 1 июненә терлекчелек эше йомгаклары буенча семинар-киңәшмә узды. Чарада Саба районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе белгечләре, РГВО начальнигы, авыл хуҗалыгы оешмалары җитәкчеләре һәм белгечләре катнашты. Киңәшмә барышында Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсенең җитештерү бүлеге консультанты Илшат Нурмиев катнашучыларны терлекчелек буенча җитештерү күрсәткечләре белән таныштырды. Шулай ук «Туган як» ҖЧҖ хуҗалык җитәкчесе, икътисадчы һәм икътисади һәм җитештерү күрсәткечләре булган зоотехникны тыңладылар. Семинарның гамәли өлешендә 512 баш сөт саву залы булган сөт комплексын ачу тантанасы булды. Комплекс төзелеше 2023 елда башланган иде. Район башлыгы Рәис Миңнеханов төзүчеләргә һәм хуҗалык җитәкчелегенә әлеге инвестпроны гамәлгә ашырганнары өчен рәхмәт белдерде.

Тэги: УСХИП