2024 елның 29 марты, җомга

28 мартта район китапханәсе хезмәткәрләре Эзмә урта гомуми белем бирү мәктәбенең 5 «А" , "Б" сыйныф укучылары өчен ремонттан соң район китапханәсе буенча экскурсия үткәрделәр. Икенче өлештә китапханәчеләр «Барысын да белергә телим» дигән интеллектуаль уен үткәрделәр. Балалар мавыктыргыч һәм кызыклы уенга чумдылар, турлар буйлап сәяхәт иттеләр: «Яраткан китаплар битләре буенча», «Барысы да турында», «Мәкальне дәвам ит», «Логиканы кабызып кара», «Лидер өчен ярыш» һәм башкалар. Һәр команда үз фикерләү, фикер йөртү, исбатлау осталыгын күрсәтә алды. Чара җылы, дуслык атмосферасында узды. Балалар үзләренең белемнәрен күрсәтеп кенә калмадылар, уңай эмоцияләр дә алдылар, күп кызыклы нәрсәләр белделәр.Чара "Эпоксидлы ыштаннан ясалган брелок" һәм "Дисбе җыю" мастер-класслары белән тәмамланды.