Өстәл теннисы буенча ЛИН Россия чемпионаты

2024 елның 14 марты, пәнҗешәмбе

Саба теннисчылары, спорт буенча Татарстан Республикасы ЛИН җыелма командасы составында Саранск шәһәреннән (Мордовия) кайта, анда 10-15 мартта Россия чемпионаты узды. Һәм бу старт 2024 елда уңышлы булды. Чемпионат өч төрдә узды: ИН-2 Россия чемпионы Зарипова Ләйсән, шул рәвешле, 19-24 мартта Анталия шәһәрендә (Төркия) узачак «Трисом Уеннарында» Россия җыелма командасын җитәкли. Идрисов Айдар белән катнаш парлы разрядта беренче булдылар. Хатын-кызлар парлы разрядында Ксения Щава һәм Палина Кадыйрова икенче урынны алдылар. Ир-атлар дуэты Идрисов Айдар һәм Вәлиев Камил чемпионатта бронза медальләр яуладылар. Номинациядә: шәхси разрядта беренчелек кастинг булды. Ануфриева Анастасия финалда якташы Элина Шәйдуллинадан узып, икенче булды, ә Элина беренче тапкыр беренче урынны алды. Егетләр арасында Ранис Закиров финалда Глеб Нестратенкога(Санкт-Петербург) җиңелгәннән соң икенче булды, әмма икесе дә Россия җыелма командасында позицияләрен саклап калды.

Парлы катнаш разрядта бөтен пьедестал татарстанлылар яулады. Ленар Гайфуллин-Алина Хәйруллина -3 урын. Дамир Билаловтан - Элина Шәйдуллина- 2 урын. Россия беренчелегендә Ранис Закиров-Анастасия Ануфриева жинучелэр.

Беренчелекнең хатын-кызлар парлы разрядында өченче урынны Яна Петрова-Алина Хәйруллина дуэты алды. Җиңүне Анастасия Ануфриева - Элина Шәйдуллина дуэты бәйрәм итә.

Ир-атлар парлы разрядында яшь Саба дуэты Дамир Билалов-Алмаз Хәмидуллин көмеш белән канәгатьләнделәр. Ә беренчелектә Ранис Закиров-Ленар Гайфуллин дуэты җиңуче!

Чемпионатның хатын-кызлар командасы разрядында Безнең кызлар: Галина Гороховатченко, Алсу Нигъмәтҗанова, Гөлназ Исмәгыйлова, Мария Чумакова бронза медальләр белән котландылар.

Ир-атлар парлы разрядта Владимир Богданов - Максим Сычков өченче булды, ә хатын-кызлар дуэты Галина Гороховатченко-Алсу Нигъмәтҗанова чемпионатта көмеш медаль яулады.

2024 елгы медальләрнең уңышын Татарстанлылар туган якларына алып кайта. Сезгә, әти-әниләрегезгә, Саба муниципаль районы җитәкчелегенә хөрмәт һәм рэхмэт.