Саба үзәк район хастаханәсеннән сәламәтлек мәктәбе.

2023 елның 28 декабре, пәнҗешәмбе

Кичә “Саба үзәк район хастаханәсе” ДАССУда 2 типтагы шикәр диабеты булган пациентлар өчен сәламәтлек мәктәбенең үз дәресе оештырылды. Әңгәмәнең темасы: «Шикәр чире булганда дөрес туклану».

Саба үзәк район хастаханәсе табиб-эндокринологы Зарипова Илзира Илгиз кызы 2 типлы шикәр диабеты вакытында туклануны ничек дөрес оештырырга, нинди гадәти ризыкларны рационнан чыгарырга кирәклеге һәм аларны ничек алыштырырга мөмкин булуы турында сөйләде.

Әңгәмә фикер алышу форматында уздырылды. Илзира Илгиз кызы пациентларның барлык сорауларына җентекләп җавап бирде. Мондый формат - зур булмаган төркемдә җентекле фикер алышу - тыңлаучыларның барысын да яхшы истә калдырулары мөһим булганда иң нәтиҗәле фикер алышу.. Шуңа күрә мондый чаралар «Сәламәтлек мәктәбе " дип атала.

Тэги: хастаханә