Саба районы Явлаштау авыл җирлегендә гражданнарны кабул итү

2023 елның 8 декабре, җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре Саба муниципаль районы Явлаштау авыл җирлегендә яшәүчеләр өчен гражданнарны күчмә кабул иттеләр.

Кабул итүнең максаты кулланучылар базары өлкәсендә законнар мәсьәләләре буенча халыкның мәгълүматлылыгын арттыру, кулланучылар базарында мөстәкыйль һәм грамоталы тәртипнең тотрыклы күнекмәләрен формалаштыру иде.

Кабул итүдә Явлаштау авылы халкы тиешле сыйфатсыз товарлар сатып алганда барлыкка килгән төрле ситуацияләрне тикшерүдә актив катнашты һәм намуссыз сатучы белән конфликтта үзләрен һәм үз хокукларын ничек якларга икәнлеге белән кызыксынды. Сорауларның төп өлеше электроникага кагылган, чөнки электрон техника товарларының күп категорияләре катлаулы товарлар өлкәсенә эләгә, бу аларны алмаштыру һәм кире кайтару фактын катлауландыра.

Барлык кызыксынган гражданнар ТР Дәүләт алкоголь инспекциясе белгечләреннән сыйфатсыз товар белән бәйле хәлдә кулланучы буларак үз хокукларын яклау буенча тулы аңлатмалар һәм кыйммәтле киңәшләр ала алдылар.