Җир кишәрлегенең өлешле милкендә катнашучылар җыелышын үткәрү турында мәгълүмат

2023 елның 6 декабре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Саба муниципаль районының Эзмә авыл җирлеге территориясендә урнашкан 16:35:0000:303 кадастр номеры булган җир кишәрлегенең өлешле милкендә катнашучылар җыелышын үткәрү турында мәгълүмат.

Татарстан Республикасы Саба муниципаль районының Эзмә авыл җирлеге гомуми җыелыш уздыру турында хәбәр итә.

Җыелышны уздыру урыны: 422052, Татарстан Республикасы, Саба районы, Эзмә ав., Мәктәп ур., 9. Җыелышны уздыру датасы: 2023 елның 25 декабре

Катнашучыларны теркәү вакыты: 13 сәгать 30 минут

Җыелыш башлану вакыты: 14 сәгать 00 минут.

Көн тәртибе.

1. «Газпром» ГАҖ тарафыннан «Газүткәргечнең ГРС телефоны Н.Тура-Пермь-Горький» (төзелеш коды: 014-2000348) (алга таба - Объект) төзү чорына вакытлыча файдалануга тапшыру өчен, кадастр номеры 16:35:0000:303 (бердәм җирдән файдалану) булган җир кишәрлегенең бер өлешен төзү буенча кадастр эшләрен үткәрү мәсьәләсен карау

2. Субарендага гомуми өлешле милектә булган җир кишәрлегенең бер өлешен (сервитут) «Газпром» ГАҖ объектларын төзү өчен бирү турындагы мәсьәләне карау, шулай ук җир кишәрлегенең һәм аның өлешләренең субарендлар (сервитуты) шартнамәләренең мөһим шартларын килештерү.

3. Өлешле милектә катнашучылар исеменнән ышанычнамәсез эш итәргә вәкаләтле затны сайлау: бер үк вакытта өлешле милектәге җир кишәрлегенең чиге булган җир кишәрлекләре чикләренең, җир кишәрлеге өлешләре чикләренең урнашу урынын килештерү; гомуми өлешле милектәге җир кишәрлегенә һәм аннан төзелә торган җир кишәрлекләренә карата дәүләт кадастр исәбен үткәрү һәм күчемсез мөлкәткә хокукларны дәүләт теркәвенә алу турында гаризалар белән мөрәҗәгатьләр; җир төзелеше документларын, бозылган җирләрне рекультивацияләү проектын килештерү, зыяннарны һәм югалган табышны каплау күләмен; шулай ук җир кишәрлеген һәм аның өлешләрен арендалау шартнамәләрен, җир кишәрлегенә һәм аның өлешләренә карата хосусый сервитут билгеләү турында килешүләр, җир кишәрлеген һәм аның өлешләрен арендага бирү белән бәйле башка документларны рәсмиләштерү, шул исәптән мондый вәкаләтләрнең күләме һәм сроклары турында, рәсмиләштерү; акчалар алу, теләсә нинди җыемнар, түләүләр, дәүләт пошлиналары түләү; әлеге йөкләмәне үтәүгә, күчемсез мөлкәтне кире кайтарып алмыйча, әлеге йөкләмәне үтәүгә бәйле башка гамәлләр.

Җыелышта катнашучыга һәм гомуми өлешле милектә катнашучыга һәм/яисә аның вәкиленә үзе белән: паспорт (вәкилләр өчен - тиешле рәвештә таныкланган ышанычнамә, аның күчермәсе һәм паспорты) һәм җир өлешенә хокукны раслый торган документ алырга кирәк.

«Газүткәргечнең ГРС телефоны Н.Тура-Пермь-Горький» төзелеш объектын (төзелеш коды: 014-2000348) кадастр номеры 16:35:0000:303 (бердәм җирдән файдалану) җир кишәрлеге чикләрендә урнаштыру схемасы белән түбәндәге адрес буенча танышырга була: 422052,Татарстан Республикасы, Саба районы, Эзмә авылы, Мәктәп урамы, 9 йорт, телефоны: (84362) 49-1-22, e-mail: izm.sab@tatar.ru, Саба муниципаль районының Эзмә авыл җирлеге Башкарма комитеты.

Килешенде:

Эзмә авыл җирлеге башлыгы                                            Р.Г.Әхмәтов