Мәдәният ветераннары бәйрәме

2023 елның 11 октябре, чәршәмбе

Өлкәннәр көне-чиксез кадерле кешеләребезнең игелекле һәм якты бәйрәме, анда без әти-әниләребез, әби-бабаларыбызның аерым игътибарын җәлеп итәбез. Бу көнне һәр өлкән буын вәкиленә сәламәтлек һәм озын гомер теләүләре белән рәхмәт сүзләре әйтәсе килә. Өлкәннәр көнен бәйрәм итү декадасы кысаларында, 9 октябрьдә, Лесхоз мәдәният йорты хезмәткәрләре, Югары Симет, Иске Мичән, Кызыл Мишә һәм Чабья-Чурчи мәдәният йортлары белән берлектә, Саба районы мәдәният хезмәткәрләре ветераннары өчен "Ябалакта кунакта" паркында театральләштерелгән экскурсия үткәрделәр. Аннары алар Саба урманчылыгы музеенда һәм Лесхоз мәдәният йорты каршындагы "Колокол" музеенда булдылар. Бәйрәм азагында Лесхоз мәдәният йортында чәй эчү оештырылды, ул Саба район мәдәният йорты һәм Лесхоз мәдәният йортының "Шома бас" балалар бию коллективы хезмәткәрләре башкаруында якты һәм төсле концерт номерлары белән озата барды.