Шәхси эшмәкәр "Тапайкин" кибетендә семинар

2023 елның 28 сентябре, пәнҗешәмбе

Шәхси эшмәкәр Тапайкина Р.И. (Саба районы) сәүдә объектында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Рөстәм Фәрхуллин тарафыннан РФ Хөкүмәтенең 31.12.2020 ел, №2463 карары белән расланган сәүдә кагыйдәләрен, кулланучылар хокукларын яклау турындагы закон нигезләрен аңлатып, сатучылар өчен семинар оештырылды һәм үткәрелде. белдерде коррупциягә каршы юнәлештә, финанс белеме турында мәгълүмат бирелгән һәм тарату материалы таратылган.

Чара кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәге законнарны аңлату максатыннан үткәрелде һәм Татарстан Республикасы кулланучылар базарында гамәлгә ашырыла торган товарларның, эшләрнең һәм хезмәтләрнең сыйфатын һәм куркынычсызлыгын тәэмин итүгә юнәлдерелде, товарларның һәм хезмәтләрнең сыйфаты проблемасына, товарлар ассортиментын киңәйтүгә, бәяләрне дөрес рәсмиләштерүгә игътибар бирелде.