2023 елның 3 мае, чәршәмбе

2023 елның 17 маеннан 31 маена кадәр Татарстан Республикасында Татарстан Республикасы Рәисе һәм Татарстан Республикасы Хөкүмәте ярдәмендә «PROкызыксыну» бушлай һөнәри юнәлеш онлайн-фестивале уза. Фестиваль яшүсмерләрнең һәм яшьләрнең игътибарын төбәк эш бирүчеләренә һәм кирәкле һөнәрләргә җәлеп итүгә, шулай ук остазларны булган тәҗрибәне таратуга стимуллаштыруга юнәлтелгән. Фестиваль этапларының берсе "Round" яшүсмерләр һәм яшьләр өчен мобиль кушымтада тематик челленджлар үткәрү, алар үз эченә эш бирүчеләрдән видеодәресләр һәм биремнәрне кертә. Фестивальдә җиңүчеләр нигезле призлар, шулай ук партнер компанияләрдә түләүле стажировка узу мөмкинлеген ала. Фестивальдә нечкәлекләрне белергә һәм сайтта катнашырга мөмкин.