«Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре» конкурсы башланды.

2023 елның 12 апреле, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 26.12.2003 ел, № 1969-р боерыгы нигезендә ел саен үткәрелә торган «Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре» 20 еллык юбилей конкурсы старт алды, ул «Россиянең иң яхшы 100 товары»программасының Бөтенроссия конкурсының төбәк этабы булып тора.

Конкурсның төп бурычлары булып җитештерүчеләрне югары сыйфатлы һәм конкурентлыкка сәләтле товарлар чыгаруга стимуллаштыру, базарда ватан продукциясен алга җибәрү һәм инновацион-актив җитештерү мохитен формалаштыру тора.

Товарлары Лауреат һәм дипломант булган җитештерүчеләр конкурс логотибын маркетинг максатларында куллана алачак һәм аны документациядә һәм үз продукциясен төргәкләүдә урнаштыра алачак. Югары сыйфатлы продукцияне тотрыклы җитештерүче һәм иң югары нәтиҗәләргә ирешкән предприятиеләр югары бүләккә - "Татарстанның сыйфат лидеры" призына лаек булачак. Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре турындагы мәгълүмат ел саен таратыла торган каталогка керәчәк, шул исәптән Татарстанның сәүдә вәкиллекләре буенча да.

Югарыда әйтелгәннәр нигезендә, Конкурсның Оештыру комитеты оешманы «Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре»конкурсында катнашырга чакыра.

Конкурста катнашу өчен гаризалар 2023 елның 30 апреленә кадәр e-mail буенча кабул ителә: best@tatcsm.ru .

Конкурста катнашу өчен документлар белән сайтта танышырга мөмкин https://test.tatarstan.ru/contests.htm "Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре"конкурсы бүлегендә.