Гашыйк йөрәкләр клубы

2023 елның 17 феврале, җомга

Февраль аенда бар өчен дә үзенчәлекле көн бәхетле яки җавапсыз гашыйклар: беренчеләрдән булып, бу көнне барлыкка килә артык сәбәп алырга танылу мәхәббәт яки белдерү үз хисләр предметы обожания, ә икенче өмет уята табарга, үз половинку һәм ишетергә заветные сүзенә. Бу бәйрәмнең Гашыйклар Көне яки гашыйклар көне дип аталуы юкка түгел. Иштуган мәдәният йорты белгечләре Изге Валентин көненә «Гашыйклар йөрәкләре клубы»ял кичәсе үткәрделәр. Катнашучылар бәйрәмнең барлыкка килү тарихы, бәйрәм традицияләре белән таныштылар. Аннан соң мәхәббәт турында шигырьләр укыдылар, тормышларыннан романтик хикәяләр сөйләделәр. Чарада катнашучылар «әкият парлары», «җыр аукцион», «экстремаль хәл», «Комплиментлар», «парны атагыз» һ.б. конкурсларда һәм уеннарда актив катнаштылар. Барлык катнашучылар да истәлекле бүләкләр алдылар. Чара бәйрәм дискотекасы белән тәмамланды.