"Юмагулов ИП " сәүдә объектын сатучылар өчен укулар үткәрелде

2023 елның 2 феврале, пәнҗешәмбе

2023 елның 02 февралендә Юмагулова Н.И. сәүдә объектында (Саба районы, Тимершык авылы) Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Рөстәм Фәрхуллин. Сатучылар өчен Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 31.12.2020 ел, №2463 карары белән расланган ваклап сату-алу килешүе буенча товар сату кагыйдәләрен аңлату белән семинар оештырылды, коррупциягә каршы юнәлештәге мәгълүмат, Финанс грамоталылыгы турында мәгълүмат бирелде һәм тарату материалы таратылды.
    Чара кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәге законнарны аңлату максатыннан үткәрелде һәм Татарстан Республикасы кулланучылар базарында гамәлгә ашырыла торган товарларның, эшләрнең һәм хезмәтләрнең сыйфатын һәм куркынычсызлыгын тәэмин итүгә юнәлдерелде, товарлар һәм хезмәтләр сыйфаты проблемасына, товарлар ассортиментын киңәйтүгә игътибар бирелде.