«Герат»сәүдә үзәгендә эшкуарлар белән дежур тору

2022 елның 13 декабре, сишәмбе

Татарстан Республикасы Саба муниципаль районының «Герат» сәүдә үзәгендә Кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәге законнар нигезләре, кулланучылар һәм хуҗалык итүче субъектларның хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен яклау буенча чаралар мәсьәләләре буенча эшкуарлар һәм кулланучылар белән кизү торды. Кулланучыларның дәгъваларын, аларны канәгатьләндерү срокларын карау белән бәйле мәсьәләләр, шулай ук кулланучылар белән Конфликтлы хәлләрнең конкрет мисаллары каралды. Дежурда катнашучыларга проблемалы ситуацияләрне судка кадәр тәртиптә хәл итү вариантлары һәм юллары тәкъдим ителде. Шулай ук чара барышында Кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә мөнәсәбәтләрне җайга сала торган норматив хокукый актларның аерым нигезләмәләре каралды.

Күчмә чара барышында товарларда (эшләрдә, хезмәтләрдә) җитешсезлекләр, " Татарстан кулланучысы хәбәрләре»газетасында финанс хезмәтләре, элемтә хезмәтләре һәм кулланучылар хокуклары турында белешмәләр таратылды.

Әлеге чара Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы эшчәнлегенең төп юнәлешләреннән берсе кысаларында кулланучыларның һәм хуҗалык итүче субъектларның кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә хокукый грамоталылыгын арттыру максатында үткәрелде.