Татарстан Республикасының 4 бадминтон өметләренең йомгаклау этабы

2022 елның 5 декабре, дүшәмбе

2022 елның 3-4 декабрендә Казан шәһәренең Бадминтон үзәгендә Татарстан Республикасының 4 бадминтон өметләренең йомгаклау этабы узды.
4нче турда безнең спортчылар түбәндәге нәтиҗәләрне күрсәттеләр:
1 урын - Гобәйдуллина Ралина (тренерлар Бакирова И.И., Шиһабиев И. Т.) ялгыз һәм парлы разрядта, 2 урын Сафин Әгъләм белән катнаш парлы разрядта. Шулай ук Сафин Әгъләм (тренер Зарипова Г.Х.) ялгыз һәм парлы разрядта көмеш призер булды. Шулай ук катнаш парда Идрисов Нияз (тренер Зарипова Г.Х.) һәм Әхмәтшина Самина (тренер Зарипова Г. Х.) белән Хантимирова Алисә (тренер Зарипова Г. Х.) парда бронза медальләр яуладылар.
Барлык турлар нәтиҗәләре буенча Саба районы бадминтончылары түбәндәге категорияләрдә чемпионнар һәм призерлар булдылар:
1 урын - Гобәйдуллина Ралина ялгыз һәм парлы
2 урын - Сафин Әгъләм - Гобәйдуллина Ралина катнаш парда
2 урын - Сафин Әгъләм парлы разрядта һәм ялгыз.
Ел нәтиҗәләре буенча Хантимирова Алисә 2010-2011 елларда исемлектә 16 иң көчле спортчы, Әхмәтшина Самина, Идрисов Нияз 2012 елда һәм аннан да яшьрәк.
Барлык спортчыларга һәм аларның тренерларына алга таба уңышлар һәм нык сәламәтлек телибез.