Шахмат лигасы

2022 елның 4 декабре, якшәмбе

Бүген, 2022 елның 3 декабрендә, "Саба-АРЕНА" базасында Саба муниципаль районы мэктэплэр арасында шахмат лигасының 1 туры һәм Саба аграр көллияте командасы белән 3 очрашу, шулай ук шәһәр тибындагы бистә балалар бакчалары арасында 2 шахмат лигасы турының 1 очрашуы узды.

Бүген мэктэплэр арасында шахмат лигасында 3 зона командалары очрашты:

1) Олы Кибәче урта мәктәбе / Түбән Шытсу төп гомуми белем бирү мәктәбе (27,5:22,5)

2) Шәһәр тибындагы поселогы гимназиясе. Байлар Сабасы " / Икшермә кадетлар интернат-мәктәбе  (23:27)

Бүгенге очрашулар бик кызыклы булды һәм көтелмәгән нәтиҗәләр белән!

Олы Кибәче урта мәктәбе һәм Икшермә кадет мәктәп-интернаты командалары очрашу барышында үз оппонентларына оттырдылар, соңгы турда гына ике команда алга чыгып, җиңү яулый алдылар!

Мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләре арасында шахмат лигасында командалар очрашты:

1)"Шатлык" /  "Эллуки" (9,5:26,5)

1-нче "Шатлык"  командасы өчен өлкән төркемнең яшь спортчылары уйнады, һәм аларның кайберләре беренче җиңүләре белэн шаккатырды.

2) "Балачак"/ "Бәләкәч" 1 (12:24)

Нәтиҗә уйлаганча булмады. Көндәшләр яхшы һәм кызыклы уен күрсәттеләр, әмма иң көчлеләр җиңә
"Бәләкәч"  җиңү сериясен дәвам итте һәм лидерлык өчен көрәшкә кушылды.

Барлык спортчыларга да мондый кызыклы очрашулар өчен рәхмәт!