Саба районында аңлату эшләре

2022 елның 24 ноябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгече сәүдә объектында шәхси эшмәкәр Гомәрова а.М. өчен кулланучылар хокукларын яклау һәм товарларны ваклап сату килешүе буенча сатуның яңа кагыйдәләрен аңлату өлкәсендә Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 31.12.2020 ел, №2463 карары белән расланган өйрәтү семинары уздырды. Әлеге сәүдә объекты балалар киемен сата гына башлады. Сатыла торган товарларга һәм кулланучы почмагына бәяләр әзерләү кагыйдәләре, товарлар турында мәҗбүри һәм дөрес мәгълүмат булу, кулланучыларның дәгъваларын канәгатьләндерү сроклары, сыйфатсыз товарлар сатканда бәхәсле моментларны хәл итү турында, товарда җитешсезлекләр ачыкланганда кулланучы хокуклары турында аңлатма бирү әңгәмәсе үткәрелде.