Әдәби кунакханә

2022 елның 27 октябре, пәнҗешәмбе

25 октябрь көнне Юлбат мәдәният йорты һәм китапханә хезмәткәрләре юбиляр-якташыбыз Рөстәм Зариповның юбилее уңаеннан «Тамчыгөл» -әдәби кунакханә оештырдылар. Әңгәмә барышында үзенчәлекле язучының иҗаты белән таныштылар, аның иҗатының Ватан белән, илдәге вакыйгалар белән бәйле булуын, аның әсәрләренең халык тормышын чагылдыруын белделәр; Ватанга, туган җиргә, халыкка мәхәббәт тәрбияләүгә ярдәм итүче җырлар башкардылар. Беренче мәхәббәт тарихы, тылсым, хатирәләр һәм башка күп маҗаралар сөйләнде. Чарада башка катнашучылар белән бергә «Шәһри Казан» газетасының бүлек мөдире, филология фәннәре кандидаты, Казан (Идел буе) федераль университетының милли һәм глобаль медиа чаралары кафедрасы доценты - Галиева Рәсимә Муллаян кызы да бар иде. Кунак юбилярны котлады һәм чын күңелдән теләкләр теләде. Чара барышында чарада катнашучыларның һәрберсенә сүз бирелде. 1995 елда юбилярыбыз катнашында булган видеофайллар һәм иске кадрларны карап, очрашуда катнашучылар үз яшьлекләрендә булган кебек булдылар. Чара чәй өстәле, юбилярының «Тамчы гөл» һәм танылган татар җырчылары башкара торган башка музыкаль әсәрләрен җырлау белән тәмамланды.