В Иштуганском сельском поселении Сабинского района состоялся приём граждан

2022 елның 9 июне, пәнҗешәмбе

2022 елның 8 июнендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Булат Кадыйров Саба муниципаль районы Иштуган авыл җирлегенең Ж.р.бистәсендә гражданнарны күчмә кабул итү үткәрде.

Кабул итүгә, нигездә, Иштуган авылында яшәүчеләр сәүдә һәм хезмәт күрсәтү өлкәләренә кагылышлы сораулар белән килделәр. Халыкны аларның хокуклары кызыксындырды: техник яктан катлаулы көнкүреш товарлары, сыйфатсыз азык-төлек товарлары сатып алганда, гарантия ремонтын үткәрү вакыты, сыйфатлы товар сатып алу максатыннан кирәкле мәгълүмат булу турында һ.Б. лар.

Барлык катнашучыларга да территориаль орган реквизитлары белән кулланучылар өчен файдалы мәгълүматлы буклетлар һәм «Вестник потребителя Татарстана " газетасының яңа саны өләшенде.