2007-2010 елларда туган егетләр һәм кызлар арасында биатлон буенча «Снежный Снайпер» Татарстан Республикасы беренчелеге

2022 елның 24 марты, пәнҗешәмбе

19-20 март көннәрендә 2007-2010 елгы егетләр һәм кызлар арасында пневматик винтовкадан "Снежный Снайпер" биатлон буенча ярышлар узды.  Әлеге ярышлар Татарстан Республикасы спорт министрлыгы тарафыннан, Татарстан Республикасы биатлон федерациясе һәм Татарстан Республикасы спорт министрлыгының Спорт әзерлеге үзәге («Татарстан Республикасы спорт һәм туризм министрлыгының дәүләт автоном учреждениесе»)тарафыннан уздырылды. Беренчелектә Татарстанның төрле почмакларыннан килгән спортчылар катнашты.  Әлеге ярышта «Сабантуй» спорт мәктәбенә йөрүче спортчылар да  катнашты.  2010 елда туган яшүсмерләр арасында Абдуллин Сәрим 2 урынны яулады. Ситдыйкова Фәридә һәм Шакиров Аяз беренче унлыкка керделәр.

Ярышта   призлы урын алучылар Татарстан Республикасы биатлон федерациясеннән грамоталар, медальләр һәм истәлекле бүләкләр белән бүләкләнделәр.