Олы яшьтәге кешеләр белән очрашу

2021 елның 14 апреле, чәршәмбе

2021 елның 9 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләренә кулланучылар һәм хуҗалык итүче субъектларның кулланучылар базарында килешү төзегәндә хокуклары һәм бурычлары турында мәгълүмат алу мөмкинлеген тәэмин итү максатыннан Саба муниципаль районында "Балкыш "("Балкыш") тернәкләндерү үзәге " автоном коммерцияле булмаган оешмасына ("Балкыш") өлкән яшьтәге кешеләр белән очрашу оештырылды.
     Чара кысаларында товарлар сатып алганда гражданнар еш очрый торган типик ситуацияләр каралды, намуссыз сатучылардан үзеңне ничек саклау турында киңәшләр бирелде. Өлкән яшьтәге кешеләр сатып алынган товарлар яки хезмәт күрсәтүләрдәге җитешсезлекләрне ачыклаганда, сыйфатсыз товарны кире кайтару яки алыштыру өчен сатучыга претензияне ничек дөрес төзергә һәм тапшырырга кирәклеген белделәр, «кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законы нигезендә үз хокукларын тормышка ашыру тәртибе, шул исәптән 31.12.202020 ел, № 2463 РФ Хөкүмәте карары белән расланган Товарларның аерым төрләрен сату кагыйдәләре аңлатылды.