Саба районы Тимершык авыл җирлегендә гражданнарны кабул итү булды

2021 елның 9 апреле, җомга

«Нәрсә эшләргә?» , "Кая мөрәҗәгать итәргә?» һәм " кулланучы буларак үз хокукларын ничек якларга?"еш кына көнкүреш техникасы, электроника һәм хәтта көндәлек куллану товарлары сатып алу сатып алучы өчен катлаулы хәл, аңа мондый сорауларга җавап бирергә кирәк булганда. Хәзерге вакытта товарларның һәм хезмәт күрсәтүләрнең сыйфаты һәм иминлеге турындагы сорауга дәүләт ягыннан да, гади кулланучылар ягыннан да зур кызыксыну туа. Кулланучылар базарында хокук бозуларга каршы көрәшнең иң нәтиҗәле ысулы-халык мәнфәгатьләренә җавап бирә торган иң нәтиҗәле ысул-хокук бозылган хокукларны яклау гына түгел, аларны кисәтү һәм кисәтү дә.

Шулай итеп, 2021 елның 7 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы Саба муниципаль районы Тимершык авыл җирлегендә яшәүчеләр өчен Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Булат Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контроль–инспекция бүлеге консультанты Азат Хәлилов катнашында гражданнарны күчмә кабул итү үткәрде.

Кабул итү барышында мөрәҗәгать итүчеләргә «Кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законы нигезендә үз хокукларын гамәлгә ашыру тәртибе, шул исәптән 31.12.202020 ел, № 2463 РФ Хөкүмәте карары белән расланган Товарларның аерым төрләрен сату кагыйдәләре аңлатылды. Территориаль орган тәҗрибәсеннән мисаллар китерелде.