Кулланучылар грамоталылыгы дәресе

2021 елның 18 марты, пәнҗешәмбе

2021 елның 17 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контроль – инспекция бүлеге консультанты Азат Хәлилов аша «Татарстан Республикасы Саба муниципаль районы Сатыш урта гомуми белем бирү мәктәбендә "Кулланучылар хокукларын яклау көне" ндә кулланучылар грамоталылыгы дәресе үткәрде. Ш. З. Зиннурова». «Кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законы нигезендә укучыларга кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә нормалар һәм кагыйдәләр аңлатылды.

Товарны яки хезмәт күрсәтүне сайлап алу, үз хокукларын яклау һәр кеше өчен бик мөһим. Үсеп килүче буынга, илебезнең киләчәгенә кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә белем алып, без илебезнең икътисадый үсеше өчен ныклы нигез булдырачакбыз.

Кулланучы, хәтта кечкенә генә дә, үзен авыр кулланучылар ситуацияләрендә яклый белергә, ә моның өчен дәүләт тарафыннан үз хокукларын белергә тиеш.

Сатучы белән кеше үзен ни дәрәҗәдә дөрес тотарга, безнең сәүдә һәм халыкка иҗтимагый хезмәт күрсәтү системасы шулкадәр цивилизацияле булачак.