Эзмә авыл җирлегендә Кышкы спартакиада 2021

2021 елның 1 марты, дүшәмбе

«27» нче февраль көнне Эзмә авыл җирлегендә Кышкы спартакиада уеннары үткәрелде. Спорт бәйрәмен Саба муниципаль районы башлыгы урынбасары  Р.Р. Закирҗанов ачып жибәрде. Чаңгы ярышлары тәмамланганнан соң, бүләкләү тантанасында Саба муниципаль районы Башкарма комитеты Җитәкчесе М.Р. Ишниязов катнашты.Иганәчеләр- Эзмә авыл җирлеге, «Игенче» ҖЧҖ, Әхмәтов Р.Г. КФХ,  «Сабинская ПМК Мелиорация» ҖЧҖ, «Сабагро» ҖЧҖ,  «Сабылен» ҖЧҖ, ШЭ Мәүлитов А.Х.,  ШЭ Зарипов А.М., ШЭ Әхмәтов В.Г., ШЭ Габдрахманова Ч.И.  Ярышлар программасына волейбол ярышы, итекле футбол, аркан тартышу, чаңгы ярышы, тау чаңгысы ярышы, хоккей уены  кергән иде. Уеннарда 300 якын спортчы катнашты. Барлык килгән катнашучыларны һәм кунакларны кайнар пылау, коймак, чәй тәм-томнары белән «Игенче» ҖЧҖ, Әхмәтов Р.Г. КФХ, «Сабинская ПМК Мелиорация» ҖЧҖ,  «Лен» ҖЧҖ  оешмалары бушка сыйлады.