Саба муниципаль районында ведомствоара комиссиянең чираттагы утырышы узды

2020 елның 5 октябре, дүшәмбе

Комиссия эшендә шулай ук Саба муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Ишниязов М. Р., Башкарма комитет җитәкчесенең икътисад буенча урынбасары Баһманов М. М., Башкарма комитетның икътисад бүлеге баш белгече Фәрхетдинова г. А., Россия Эчке эшләр министрлыгының Саба районы буенча бүлеге башлыгы урынбасары Гатауллин Ф. К., «Саба, Кукмара һәм Мамадыш районнарында гигиена һәм эпидемиология үзәге «федераль бюджет сәламәтлек саклау учреждениесенең Саба филиалы баш табибы Исмагилов и. Ш.,» Саба РҮХ " ДАССОның баш табиб урынбасары Галләмов М. Б. катнаштылар., ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре, «Алкоторг»ҖЧҖ вәкилләре катнашты. Шулай ук комиссия эшендә район җирлекләре башлыклары һәм хуҗалык итүче субъектлар вәкилләре дә катнашты.

Комиссия утырышның көн тәртибенә куелган мәсьәләләр каралды. Комиссия утырышы барышында 2020 елның 1 яртыеллыгында Татарстан Республикасында алкоголь продукциясен ваклап сату буенча җирле базарлардагы вәзгыять торышын бәяләү индикаторлары җентекләп каралды. Белешмә өчен: рейтингта Саба районы 43 нче урынны алды, 2019 елның 1 нче яртыеллыгы нәтиҗәләре буенча соңгы 45 нче урында. Шулай ук район башкарма комитетының Кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәге эше, муниципаль берәмлек сайтында эш нәтиҗәләрен яктыртуны да кертеп, тикшерелде. Утырыш нәтиҗәләре буенча тиешле карарлар кабул ителде.