Инвестицион уемнар исемлеге турында

2020 елның 25 феврале, сишәмбе

«Татарстан Республикасы Дәүләт заказы агентлыгы» АҖ (агентлык), оператор функциясен үтәп, Республика Маркетинг Үзәге (РМЦ РТ) эшләвен тәэмин итә. Республика Маркетинг Үзәге Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнехановның 2019 елның 5 мартындагы ПУ-157 номерлы Указын үтәү йөзеннән җирле җитештерүчеләр һәм тәэмин итүчеләр продукциясен алга җибәрү максатында оештырылды һәм 2019 елның 5 маеннан үз эшен башлады.

Татарстан Республикасы РМҮ бурычларының берсе-Татарстан Республикасы резидент– тәэмин итүчеләрнең сату базарларын киңәйтү. Система операторы буларак, агентлык, продукция исемлеген формалаштыра. Шул исәптән-Татарстан Республикасында җитештерелгән продукция (агентлык мәгълүматлары буенча) юк. Мондый продукция исемлеген ТР РМЦДА «Инвестицион нишалар»дигән исем алды.

Татарстан Республикасы кече һәм урта бизнес өчен әлеге продукция җитештерүне үзләштерү буенча тәкъдимнәр Татарстан Республикасы РМЦ функцияләре агрегаты – «Биржа мәйданчыгы» сайтында басыла. http://bp.zakazrf.ru/ - "навигация Панеле» бүлегендә һәм ТР РММЦ сайтында (http://rmcrt.ru/ - "мәгълүмат ресурслары" бүлегендә. 2020 елның гыйнвар-февралендә Татарстан Республикасының РМҮ ресурсларының эш нәтиҗәләре буенча агентлык инвестицион нишаларның чираттагы исемлеген билгеләде.

Түбәнрәк 2020 елның гыйнвар-февраль айлары йомгаклары буенча формалаштырылган мәгълүматны китерәбез, җитештерү Татарстан Республикасы кече һәм урта бизнес субъектлары тарафыннан үзләштерелергә тәкъдим ителә торган продукция турында.:

1. Төзелеш продукциясе.

1.1. Метизлы һәм беркеткеч продукция.

1.2. Электр җайланмалары.

1.3. Җылылык радиаторлары.

1.4. Обойлар.

2. Азык-төлек продуктлары.

2.1. Балалар өчен продукция (сөт катнашмалары).

2.2. 0,2 л лы төргәкләрдәге соклар

2.3. Куертылган сөт.

2.4. Балык консервлары.

3. Хуҗалык товарлары.

3.1. Бер тапкыр куллана торган пластиктан ясалмаган савыт-саба

3.2. Дәүләт үрнәгендәге бланклар.

3.3. Латекс перчаткалар

3.4. Катмарлы сөлгеләр һәм башкалар.