Иске Икшермә авыл җирлегендә халык җыены

2020 елның 29 гыйнвары, чәршәмбе

2020 елның 28 гыйнварында Иске Икшермә авыл җирлегендә халык җыены булып узды. Көн тәртибенә түбәндәге мәсьәләләр куелган иде:

1. Иске Икшермә авыл җирлеге җирле үзидарә органнарының 2019 ел өчен хисабы һәм 2020 елда җирлекнең үсеш планнары турында.

2. 2019 елда гражданнар җыелышында әйтелгән тәкъдимнәрне, үтенечләрне һәм теләкләрне үтәү буенча хисап һәм 2020 елгы Гражданнар гарызнамәләре буенча җаваплар.

3. 2019 елда хокук бозуларны кисәтү буенча профилактик эш һәм җинаятьчелек торышы турында җирлек өчен полиция вәкиле чыгышы.

4. Татарстан Республикасы Саба һәм Теләче муниципаль районы буенча надзор эшләр һәм профилактик эшләр районара бүлеге начальнигы эчке хезмәт подполковнигы Галимуллин А. Р. чыгышы.

5. Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Саба районындагы социаль яклау бүлеге җитәкчесе чыгышы.

6. Татарстан Республикасы Саба һәм Теләче районнары буенча Россия Федерациясе Пенсия фонды идарәсе начальнигы чыгышы.

7. Саба муниципаль районы башлыгы Р. Н. Миннихановның йомгаклау сүзе.