Россия көне уңаеннан футбол матчы

2019 елның 13 июне, пәнҗешәмбе

12 нче июньдә Россия Федерациясендә Россия көне билгеләп үтелә. Әлеге бәйрәм уңаеннан, Эзмә авылы спорт мәйданчыгында Саба муниципаль районы Советы һәм район җирлекләре башлыклары командалары арасында футбол матчы оештырылды. Уен башында Саба муниципаль районы башлыгы Р. Н. Миңнеханов Рөстәм Миңнеханов Эзмә урта мәктәбенә футбол туплары тапшырды. «Бердәм Россия "партиясенең Саба төбәк бүлеге" Россия –минем Ватаным» дигән акция оештырды, анда РФ флагы триколоры белән тасмалар таратылды. Матч нәтиҗәләре буенча Саба муниципаль районы Советы командасы җиңү яулады.

Командалар дипломнар, кыйммәтле бүләкләр белән бүләкләнде. Шулай ук «Дуслык» лагерында тәрбияләнүчеләр белән «Росиночка, Россия» флешмобы үткәрелде.