Татарстан авыллары халкы кибет кассаларында сезнең карта буенча сервис төшерә алачак, аны чыгарган банкта да була.

2019 елның 24 апреле, чәршәмбе

Банк бүлекчәләре һәм банкоматлары булмаган Татарстан авылларында яшәүчеләр хәзер банк картасыннан кибет кассасында ук акча ала алачак. Бу республикада Ак Барс банкы һәм Mastercard бердәм сервисын эшләтеп җибәрү нәтиҗәсендә мөмкин булды.

«Сатып алынган акчалар» сервисыннан Ак Барс банк клиентлары гына түгел, сервиска тоташкан Mastercard карталарын һәм Maestro карталары хуҗалары да файдалана алачак*. Бер тапкыр 50000 сумга кадәр төшерергә була. Төшерү өчен наличных җитәрлек түләгәндә карта сатып алу теләсә нинди суммага кибетендә-партнер дип атарга кассир желаемую сумга. Операцияне раслау өчен ПИН-код кертергә кирәк булачак. Партнер кибетләр дә, Ак Барс Банк та карта хуҗаларына сервистан файдаланган өчен комиссия алынмый.

Пилот проектына беренче булып Саба районы кушылды. Акча алу сервисын районның 19 торак пунктында карарга була инде.

«Зур булмаган авылларда яшәүчеләргә картадан акча алу авыр була,чөнки якындагы банкомат яки банк бүлекчәсе 20 чакрымнан артык. Ак Барс банкы һәм Mastercard Сервис бу проблеманы хәл итәргә ярдәм итәчәк. Клиентлар якын арада кибеттә тиз һәм комиссиясез үзләренә кирәкле сумманы алырга мөмкин», - дип шәрехләде Ак Барс бан