Язгы кыр эшләренә әзерлек

2019 елның 16 апреле, сишәмбе

Чарада Саба муниципаль районы башлыгы Р. Н. Миңнеханов катнашты., идарә башлыгы Хасаншин Г. Ш., " Россельхозцентр» федераль дәүләт учреждениесенең ТР буенча филиалының Саба районара бүлеге башлыгы Кәбиров В. С., авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе белгечләре, хуҗалыклар җитәкчеләре, баш агрономнары, баш инженерлары.

Киңәшмә 2019 елгы язгы кыр эшләренә әзерлек буенча элек расланган программа нигезендә узды. Семинар-киңәшмәне Идарә җитәкчесе Хәсәншин Г. Ш. «Туган Як» ҖЧҖ җитәкчесе Мухаметов И. Ш., баш агроном Ганиев Р. М., бухгалтер Гыйлемханова Ф. А. алып барды. "Россельхозцентр» федераль дәүләт учреждениесенең Татарстан Республикасы филиалы Саба МРО начальнигы Кәбиров В. С. чәчүгә әзерләнгән орлык материалы сыйфаты турында сөйләде, көзге культураларның торышы белән таныштырды.

Практик өлешендә машина ишегалдында авыл хуҗалыгы техникасын агрегатлаштыру һәм ашлык складында ПС-10 агулаучы әзерләү, агу химикатлары белән эшләгәндә һәм язгы кыр эшләре вакытында хезмәтне саклау белән таныштылар.