Иске Икшермә авыл җирлегендә халык җыены.

2019 елның 13 феврале, чәршәмбе

2019 елның 7 февралендә Иске Икшермә авыл җирлегендә халык җыены булып узды. Көн тәртибенә түбәндәге мәсьәләләр куелган иде::

1. Иске Икшермә авыл җирлеге җирле үзидарә органнарының 2018 ел өчен хисабы һәм 2019 елда җирлекнең үсеш планнары турында.

2. 2018 елда гражданнар җыелышында әйтелгән тәкъдимнәрне, үтенечләрне һәм теләкләрне үтәү буенча хисап һәм 2019 елгы Гражданнар гарызнамәләре буенча җаваплар.

3. 2018 елда хокук бозуларны кисәтү буенча профилактик эш һәм җинаятьчелек торышы турында җирлек өчен полиция вәкиле чыгышы.

4. Татарстан Республикасы Саба һәм Теләче муниципаль районы буенча надзор эшләр һәм профилактик эшләр районара бүлеге начальнигы эчке хезмәт подполковнигы Галимуллин А. Р. Чыгышы.

5. Төрлесеннән:

- Татарстан Республикасы Саба һәм Теләче районнары буенча Россия Федерациясе Пенсия фонды идарәсе начальнигы Ф. Ш. Якубованың "пенсия законнарындагы үзгәрешләр турында" чыгышы.

- Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының Шәмәрдән цехы начальнигы А. Ш. Хаҗиев чыгышы.

– «Татэнергосбыт» АҖ Алабуга бүлекчәсенең Саба офисы начальнигы Р. Х. Галимҗановның «хезмәтләр өчен электрон түләү формалары турында»  чыгышы.

- Саба муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары И. И. Котдусов чыгышы «эшкуарлыкны үстерү һәм аларны торгызуда дәүләт ярдәме чаралары турында».

6. Саба муниципаль районы башлыгы Р. Н. Миңнехановның йомгаклау сүзе.