Бүген Байлар Сабасында Өстәл теннисы буенча ХVII Бөтенроссия ачык шәхси-команда ярышларынын ябылу тантанасы булып узды.

2018 елның 24 марты, шимбә
  1. Бүген Байлар Сабасында Өстәл теннисы буенча ХVII Бөтенроссия ачык шәхси-команда ярышларынын ябылу тантанасы булып узды. Тантанада мәртәбәле кунаклар: Дәүләт бюджет учреждениесе директоры «юл хәрәкәте Иминлеге»:Рифкат Нургали улы  Минниханов, Татарстан Республикасының урман хуҗалыгы министры Равиль Афраим улы Кузюров, Татарстан Республикасынын яшьләр эшләре, спорт һәм туризмы буенча министрның беренче урынбасары: Хәлил Хәмит улы Шайхутдинов, Саба муниципаль районы Башкарма комитеты Җитәкчесе: Марат Рашат улы Ишниязов, өстәл теннисы буенча Федерациясенен беренче вице-президенты, Татарстан Республикасы: Геннадий Михайл улы Аргаков, ярышларнын спонсоры булган, Транслом Эшкәртү компаниясенен генераль директоры Марат Ибрагим улы Галиев, Саба урман хуҗалыгы директоры: Васил Нурулла улы Гиззатуллин, Саба урман хуҗалыгынын коммерция директоры: Азат Раис улы Минниханов, ООО «Карамай» генераль директоры: Алимас Шаги улы Валеев.

Җиңүчеләр һәм призерлар ярышларның шәхси зачетында кызлар арасында Татарстан Республикасы авыл районнары бүләкләде: Дәүләт бюджет учреждениесе директоры «юл хәрәкәте Иминлеге»:Рифкат Нургали улы  Минниханов,

3 урын Галлямова Диана Биектау районы

2 урын Каримуллина Ильсияр   Саба районы

1 урын Шигапова Камилла  Саба районы

Шәхси зачетта авыл районнары малайлары арасында.

3 урын Сяркин Михаил  Алексеевский районы

2 урын Валимухаметов Гадель Саба районы

1 урын Даулиев Газиз Саба районы

Татартстан  Республикасының авыл районнары командалары арасында

3 урын  Биектау муниципаль район командасы

2 урын Алексеевский муниципаль район командасы

1 урын Саба муниципаль район командасы

Кызлар арасында парлы разряд буенча Россииянын иң көчле спортчыларын ярышларнын спонсоры булган, Транслом Эшкәртү компаниясенен генераль директоры Марат Ибрагим улы Галиев бүләкләде.

3 урын Блажко Анна  и Низамутдинова Энже

2 урын Савельева Антонина и Водкина Елена

1 урын Мохначева Светлана и Юнусова Әлфия

Ир-атлар арасында парлы разряд буенча Россииянын иң көчле спортчылары булып танылдылар:

3 урын Исмаилов Саъди и Тимергалеев Рафаэль

2 урын Мутыгуллин  Рамиль и  Зиганшин  Роберт

1 урын Мерзликин  Тарас и  Меркушев Станислав

Тамашачылар мәхәббәте призына лаек булдылар

Исмаилова Динара и Баширова Диляра  Сабы районы спортчылары

Ир-атлар һәм хатын кызлар арасында парлы разряд буенча Россииянын иң көчле спортчылары булып танылдылар. Жинучелэрне котлады: Татарстан Республикасының урман хуҗалыгы министры Равиль Афраимович Кузюров,

3 урын Филиппов Вячеслав и  Абаимова Елена

2 урын Самсонов Владислав и Слаутина  Арина

1 урын Сабиров  Айнур  и Блажко Анна

Шулай ук бүгенге турнирның иң яшь спортчыларын билгеләделәр.

Ин яшь катнашучы Байрамова Инзиля  (7 яшь) Саба районы   (20.10.2010)

Ин яшь катнашучы Сибгатуллин Самат  (6 яшь) Саба районы   (11.05.2011)

Хатын кызлар арасында Россииянын иң көчле спортчылары булып танылдылар. Җиңүчеләрне өстәл теннисы буенча Федерациясенен беренче вице-президенты Геннадий Михайл улы Аргаков бүләкләде.

8 урын Мохначева  Светлана   Щелково шәһәре

7 урын Шадрина Дарья  Казань шәһәре

6 урын Охотникова Екатерина  Казан шәһәре

5 урын Чернорай  Дарья Оренбург шәһәре

4 урын Чернова Дарья Тубән Новгород шәһәре

3 урын Коцюр Валерия  Краснодар шәһәре

2 урын  Абаимова Елена Владимир шәһәре

1 урын  Блажко Анна Казан шәһәре

Церемонию награждения сильнейшие спортсмены России среди мужчин провел :Первый заместитель министра по делам молодежи и спорту  Республики Татарстан  Халил Хамитович Шайхутдинов

Ир-атлар арасында Россииянын иң көчле спортчылары булып танылдылар. Җиңүчеләрне Татарстан Республикасынын яшьләр эшләре, спорт һәм туризмы буенча министрның беренче урынбасары: Хәлил Хәмит улы Шайхутдинов бүләкләде.

8 урын Самсонов Владислав   Казань шәһәре

7 урын Регентов  Евгений    Оренбург шәһәре

6 урын Травин   Данила   Казань шәһәре

5 урын Мутыгуллин  Рамил  Щелково  шәһәре

4 урын Гладышев  Михаил     Тубән Новгород шәһәре

3 урын Ивонин  Денис   Оренбург   шәһәре

2 урын Мурзин Виталий Казань шәһәре

1 урын Исмаилов Саъди

Шулай ук акчалата призлар белән бүләкләнде, барлык катнашучылар Татарстан Республикасы авыл районнары бүләкләде:Саба муниципаль районы Башкарма комитеты Җитәкчесе: Марат Рашат улы Ишниязов

Барлык призерлар һәм җиңүчеләр мактау грамоталары, медальләр һәм акчалата бүләкләр бн бүләкләнделәр. Авыл районнары командалары арасындагы җиңүче команда ТР Кубогы белән бүләкләнде.

Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге