сентябрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Саба районы балалар бакчаларының әзерлек төркемнәренең балалары «Saba Balahoner» программасы буенча «Саба РҮХ»ДАССОның ачык Кидспейс Кабинетына рәхәтләнеп йөриләр. Анда үзләрен төрле белгечлек табиблары: терапевтлар, педиатрлар, окулистлар, стоматологлар ролендә сынап карый алалар...

июнь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Районның предприятиеләре һәм Иҗат үзәге белгечләре белән берлектә "Saba Balahoner" муниципаль программасы буенча эш дәвам итә.

июнь, 2019 ел
дүшәмбе

3 июнь көнне Килдебәк урта мәктәбе укучылары «Saba balahoner» - «һөнәрләр шәһәре» проекты кысаларында район мәдәният йортында булдылар, персоналның хезмәт бурычлары белән таныштылар. Экскурсиядән соң сәхнәдә үз көчләрен сынап карадылар һәм "Шалкан" рус халык әкияте мотивлары буенча спектакль куйдылар. Яшь актерлар һәм актрисаларга грамоталар һәм истәлекле билгеләр тапшырылды.

май, 2019 ел
җомга

30 май көнне район мәдәният йортында " Saba balahoner» муниципаль программасын тормышка ашыру кысаларында балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр янә үзләрен яңа һөнәрләрдә сынап карадылар. Чөнки аларның һөнәрләр турындагы күзаллаулары әле тормыш тәҗрибәсе белән чикләнә - әниләр һәм әтиләр, балалар бакчасында тәрбияче, машина йөртүче, табиб һ.б. профессияләре бүген балалар бик күп кызыклы хис-кичерешләр, күнекмәләр һәм осталык алдылар.

апрель, 2019 ел
чәршәмбе

24 апрель көнне «Saba balahoner " муниципаль программасын гамәлгә ашыру кысаларында 4 нче номерлы «Кыңгырау» балалар бакчасында йөрүчеләр үзләрен юлчы, журналист һәм урманчы кебек яңа компетенцияләрдә сынап карадылар.

апрель, 2019 ел
чәршәмбе

Бүген, 10 апрель көнне «Saba balahoner» муниципаль программасын тормышка ашыру кысаларында 4 номерлы “Кыңгырау” балалар бакчасында тәрбияләнүче балалар кабат яңа маршрут буенча сәяхәт итеп, яңа һөнәрләр үзләштерделәр.

март, 2019 ел
чәршәмбе

27 март көнне «“Saba Balahoner” һөнәрләр шәһәре» муниципаль Программа буенча һөнәри юнәлеш бирү проекты үз эшен башлап җибәрде.