җомга

2024 елның 13-18нче апрель көннәрендә Ульяновск шәһәрендә физик тәрбия фәне буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының йомгаклау этабы узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

2024 елның 18 апрелендә Юлбат төп мәктәбе базасында «Музыка һәм сынлы сәнгать дәресләрендә укучыларның рухи-әхлакый кыйммәтләрен формалаштыру» темасына музыка һәм сынлы сәнгать укытучыларының район семинары узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

19 апрельдә "Тимершык урта гомуми белем бирү мәктәбе" базасында «Укучының функциональ грамоталылыгын формалаштыру һәм үстерү, укыту сыйфатын күтәрү ысуллары» темасына математика укытучыларының район семинары үткәрелде.

Тэги: Мәгариф идарәсе

18 апрельдә Саба урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында «Кием һәм аксессуарлар дизайнеры» компетенциясе буенча «ЮниорПрофи» мәктәп укучылары арасында чемпионат узды

пәнҗешәмбе

11 сыйныф укучылары өчен математика буенча БДИга әзерлек буенча практик дәресләр узды.

чәршәмбе

Сәләтле балалар өчен мәктәп – интернаты базасынада укучылар өчен «Столярное дело» компетенциясе буенча "ЮниорПрофи" чемпионаты булып узды.

дүшәмбе

"Профминимум"федераль проекты кысаларында 11-12 апрельдә Саба муниципаль районының 10-11 сыйныф укучылары өчен КФУга һөнәри юнәлеш бирү экскурсиясе оештырылды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

2024 елның 13 апрелендә Шәмәрдән лицее  базасында 14-17 яшь категориясендә "Зарница 2.0" Бөтенроссия хәрби-патриотик уенының муниципаль этабы узды

җомга

2024 елның 11 апрелендә Балтачта «Без бергә» Республика балалар иҗаты фестиваленең зона этабы узды, анда Саба муниципаль районы укучылары һәм иҗат коллективлары катнашты.

сишәмбе

Изге Рамазан аенда мәктәп укучылары өчен район күләмендә зур ифтар мәҗлесе быел икенче тапкыр үткәрелде.