ноябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2023 елның 22 ноябрендә «Саба районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге» ДКУ Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы ярдәме белән «Психик тайпылышлары булган гражданнар өчен билгеләнгән Югары Отар балалар интернат йорты» ДКУ базасында  гражданнарны һөнәри укыту буенча пилот проектын гамәлгә ашыра башлады.

апрель, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2023 елның 14-15 апрелендә Татарстан Республикасы Саба муниципаль районында «Россия эше. Мөмкинлекләр вакыты» дип аталган Бөтенроссия эшкә урнаштыру ярминкәсе узачак.

2023 елның 14 апреленнән 15 апреленә кадәр ул Саба районы, Байлар Сабасы ш.т.п, М. Җәлил урамы, 3 нче йорт адресы буенча уткәреләчәк.

Ярминкә эшендә районның зур оешмаларның эш бирүчеләре, мәгариф учреждениеләре, республиканың оборона-сәнәгать комплексының кадрлар агентлыгы, шулай ук ТР Саба һәм Теләче районнары хәрби комиссариаты вәкилләре катнашачак.

Чарада Саба районы хезмәт базарында кирәкле һөнәрләр, мәктәпне тәмамлаучылар өчен белем бирү учреждениеләре маркеты, район мәктәпләре укучылары өчен һөнәри юнәлеш бирү чаралары, шулай ук район эшкуарларының мастер-класслары тәкъдим ителәчәк.

Студентларны һәм укучыларны, аларның әти-әниләрен, эш эзләүче гражданнарны, шулай ук карьера юлын үзгәртергә ниятләүчеләрне чакырабыз!

Барлык килеп туган мәсьәләләр буенча, шулай ук чарада катнашучылар яки спикерлар сыйфатында катнашу мәсьәләләре буенча +7(84362) 2-28-15 ГКУ «Саба районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге»телефоны аша мөрәҗәгать итә аласыз.

март, 2023 ел
җомга

Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 14.03.2022 ел, № 366 карары белән «инвалид белән теләсә кайсы эш урынына хезмәт мөнәсәбәтләрен рәсмиләштергәндә инвалидларны эшкә алу өчен эш бирүче тарафыннан квота үтәү кагыйдәләрен раслау турында» 1.09.2022 елдан үз көченә керүче тарафыннан инвалидларны эшкә алу өчен квота һәр ел саен, уртача исемлек саныннан чыгып, 1 февральгә кадәр эш бирүче тарафыннан мөстәкыйль исәпләнә узган елның IV кварталы өчен хезмәткәрләр.