апрель, 2024 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе Җинаять кодексына (алга таба - РФ ҖК) 29.12.2022-ФЗ номерлы Федераль закон белән Россия Федерациясе Җинаять кодексына (алга таба - РФ ҖК) диверсия эшчәнлегенә ярдәм итү өчен җинаять җаваплылыгын регламентлаштыра торган яңа маддәләр кертелүгә, диверсия эшчәнлеген гамәлгә ашыру максатларында укуны узуга, шулай ук диверсион бергәлек оештыруга һәм анда катнашуга бәйле үзгәрешләр кертелде.

март, 2024 ел
сишәмбе

Саба районы прокуратурасы торак-коммуналь хезмәтләр буенча бурычларны түләтү буенча эш төркеме утырышын үткәрде. Район прокуратурасы тарафыннан торак-коммуналь хуҗалык җитәкчеләре, хуҗалык субъектлары җитәкчеләре һәм гражданнар катнашында торак-коммуналь хезмәтләр буенча бурычларны түләү мәсьәләсе буенча ведомствоара киңәшмә үткәрелде.

февраль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

2024 елда мәшгульлек хезмәте дәүләт учреждениеләрендә эш эзләү өчен теркәлгән гражданнарга өстәмә ярдәм күрсәтелә. Эш эзләүдә кыенлыклар кичерүче гражданнарга ярдәм итүдән тыш, аерым алганда, гражданнарга да ярдәм күрсәтелә:

гыйнвар, 2024 ел

Мошенникны ничек танырга?

декабрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Инвалидлар өчен нинди ташламалар һәм гарантияләр бар?

ноябрь, 2023 ел
дүшәмбе

Ятим балаларга, ата-ана каравыннан мәхрүм калган балаларга, ятим һәм ата-ана каравыннан мәхрүм калган балаларга һәм ата-ана яки бердәнбер ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балаларга, төп белем бирү программалары буенча белем алучы ата-аналарын югалткан кешеләргә (мәктәп укучылары, студентлар) түләү күләме: 2023 елда 354 сум; 2024 елда 369 сум. Ташламалы транспорт кушымтасы белән бушлай электрон картаны рәсмиләштерә алалар.

октябрь, 2023 ел
дүшәмбе

Республикада Россия Кораллы Көчләре сафларына чакырылган гражданнар өчен берничә социаль программа гамәлдә. Исемлек даими рәвештә киңәйтелә. Аларның кайберләре:

август, 2023 ел
сишәмбе

Прокуратура һәм хокук саклау органнары тарафыннан кабул ителгән чараларга карамастан, киберҗинаятьләр дәрәҗәсе тотрыклы югары булып кала. Мондый җинаятьләрнең яртысын диярлек мобиль элемтә чаралары яки "Интернет" челтәре ярдәмендә мошенниклык тәшкил итә.

июль, 2023 ел
дүшәмбе

«Балалары булган гаиләләргә дәүләт ярдәме күрсәтүнең өстәмә чаралары турында» 29.12.2006 № 256-ФЗ Россия Федерациясе Федераль Законы нигезләмәләренә ярашлы рәвештә, Россия Федерациясе гражданлыгы булган баланы (балаларны) туганда, уллыкка алганда, аларның яшәү урынына карамастан, дәүләт ярдәме күрсәтүнең өстәмә чараларына хокук барлыкка килә.