2024 елның 28 октябре, дүшәмбе

24 октябрьдән 27 октябрьгә кадәр Бөек Новгородта «Спорт-индустрия» спорт мәктәбе» ГОАУның Үзәк спорт аренасының универсаль уен залында Бөек рус полководецы А.Невский истәлегенә багышланган өстәл теннисы буенча ачык Бөтенроссия турниры узды. Бу турнирда Россиянең 40 төбәгеннән һәм якын чит илләрдән 180 спортчы катнашты:Беларусь Республикасы һәм Казахстан 🇧🇾 Татарстан Республикасын безнең мәктәп спортчылары тәкъдим итте: -Екатерина Ищенко -Имамиева Рияна - Багманов Энҗе -Сапаров Руслан - Шаманов Нияз. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, безнең спортчылар бик югары нәтиҗәләр күрсәтте: 🥉Имамиева Рияна/Короткина Евгения (Мәскәү) команда разряды.3-5кл) 🥉Имамиева Рияна (шәхси разряд 5кл) 🥉Сапаров Руслан/Шаманов Нияз (команда разряды 9кл) 🥈Сапаров Руслан (шәхси разряд 9кл) 🥈Багманова Энҗе (шәхси разряд 10кл) 🥈Ищенко Екатерина (шәхси разряд 9кл) 🥇 Ищенко Екатерина/Багманова Энҗе (команда разряды 9-10кл) Һәм ярышларның АБСОЛЮТ ЧЕМПИОНЫ 🥇Ищенко Екатерина булды. Җиңүчеләрне котлыйбыз!!! Һәм аларга алга таба җиңүләр телибез.