Бадминтон буенча традицион "Саба Якшәмбе турниры"

2024 елның 14 октябре, дүшәмбе

Кичә 13 октябрь көнне  Саба-Аренада бадминтон буенча традицион "Саба Якшәмбе турниры" узды. Бу юлы анда Тәтеш районыннан һәм Чаллыдан килгән кунаклар катнашты. Саба районы бадминтончылары белән бергә барлыгы 42 яшь бадминтончы булды.

Җиңүчеләр һәм призерлар булдылар:

"А" төркеме 1нче урын - Зәйниев Айназ (Саба),2урын - Пучинина Роксана (Н-Чаллы) 3нче урын - Галимуллин Рәсүл (Сабы).

"В" төркеме 1 урын - Әхмәтшина Самира (Сабы).2урын - Баһманова Камилла (Сабы), 3нче урында - Рәхимов Адель (Сабы).

"С" төркеме 1 урын - Шагеев Айзат (Саба),2нче урын - Меньшов Ростислав (Тәтеш), 3нче урында - Исламов Солтан(Н-Челны),

"Д" төркеме 1 урын - Горбунов Егор (Тәтеш),2нче урын - Сафин Зиннәтулла (Саба), 3 урын - Жуков Тимофей (Тәтеш),

"Е" төркеме 1нче урын - Рәхмәтуллина Самира (Тәтеш) 2урын - Фатеева Александрина (Тәтеш), 3нче урында - Сәлахова Мәрьям һәм Сәлахов Кәрим (Тәтеш).

Барлык призёрлар да грамоталар алды.📜 Ә турнирда катнашучыларның барысы да безнең турнир попечителе "ПМК" ҖЧҖ директоры Маковеев Константин тарафыннан баллы бүләкләр алды. 🍫🍭🍬