"Рәшит Сәүбән улы Фатыйхов истәлегенә" турнир

2024 елның 30 сентябре, дүшәмбе

Якшәмбе-29 сентябрьдә Саба муниципаль районының өстәл теннисы бүлегендә уңышлы булды. «Саба-Арена» универсаль спорт комплексы гадәттәгечә бер якшәмбедә 3 турнир кабул итте. Шулай итеп, катнашучылар "Рәшит Сәүбән улы Фатыйхов истәлегенә» турниры, РФ санитария хезмәте оешуга 102 ел тулу уңаеннан үткәрелде. Турнирны оештыру башлангычында һәм төп иганәчеләр булып гадәттәгечә Саба филиалының хәзерге баш табибы, Татарстан Республикасы (Татарстан) гигиена һәм эпидемиология үзәге - Исмәгыйлев Илдус Шәрифулла улы чыгыш ясады.; Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор Идарәсенең (Татарстан) Саба, Мамадыш, Кукмара, Теләче районнарында территориаль бүлеге башлыгы Хәбибуллина Ландыш Вәкыйп кызы. Мәртәбәле кунаклар Рәшит Сәүбән улы гаиләсе әгъзалары булды. Турнир җылы шартларда узды. 30дан артык Сабалы ярышты. Беркем дә читтә калмады. Барысы да иганәчеләр игътибарында иде. Ир-атлар арасында ялгыз разрядта Владимир Богданов җиңүче булды, Алмаз Хәмидулин артыннан икенче һәм пьедесталның өченче юлын Дамир Билалов яулады. Хатын-кызлар арасында ялгыз разрядта Камилә Әхмәтова җиңүче булды. Пьедесталның икенче юлында Рияна Имамиева, өченче юлда Гөлназ Исмәгыйлева. Номинация-сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән һәм ИН2: хатын-кызлар:

🥉 Ксения Щава.

🥈 Полина Кадыйрова.

🥇 Зарина Халикова.

Ирләр разрядында (ОВЗ)

🥉 Камил Вәлиев.

🥈 Эмиль Сафронов.

🥇 Айрат Закиров.

Яшь перспективалы Шамил Мәннанов белән Булат Галимҗанов та читтә калмады. Һәр катнашучы иганәчеләрдән татлы бүләкләргә һәм кыйммәтле бүләкләргә лаек булды. Барлык катнашучылар иганәчеләргә, оештыручыларга, барысына да рәхмәтләрен белдерәләр.