"Гаилә кыйммәтләренә ярдәм итү буенча эш бирүчеләрнең иң яхшы корпоратив практикасы (программасы) " республика конкурсы

2024 елның 24 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2023 елның 27 июнендәге 756 номерлы карары белән расланган 2023-2025 елларга Татарстан Республикасында туучылар санын арттыру буенча региональ программаны (чаралар планын) гамәлгә ашыру кысаларында «Гаилә кыйммәтләренә ярдәм итү буенча эш бирүчеләрнең иң яхшы корпоратив практикасы (программасы)» республика конкурсы (алга таба – Конкурс) үткәрелә.

Конкурсның максаты-Татарстан Республикасындагы оешма җитәкчеләрен балалы хезмәткәрләр өчен уңайлы социаль-хезмәт шартлары булдыруга этәрү.

Конкурсның бурычлары булып:

балалы хезмәткәрләргә ярдәм итү программаларын гамәлгә ашыру буенча иң яхшы корпоратив тәҗрибәләрне ачыклау;

Татарстан Республикасында демографик вәзгыятьне яхшырту механизмнарының берсе буларак, балалы хезмәткәрләрнең һөнәри һәм гаилә бурычларын нәтиҗәле берләштерү;

балалы хезмәткәрләрнең хезмәт, һөнәри һәм иҗади потенциалын тулырак ачуга ярдәм итү;

балалы хезмәткәрләрнең социаль актив ролен күтәрү;

балалы хезмәткәрләргә ярдәм итү программаларын гамәлгә ашыру буенча алдынгы тәҗрибә уртаклашу.

Конкурс буенча сайлап алу оешма хезмәткәрләренең уртача исемлек составын исәпкә алып, 6 категорияне үз эченә алган 2 номинация буенча дифференциацияләнгән рәвештә үткәрелә.

Конкурста милек рәвешенә, оештыру-хокукый рәвешенә, тармакка һәм икътисадый эшчәнлекнең гамәлгә ашырыла торган төрләренә бәйсез рәвештә оешмалар катнаша ала.

Конкурсны оештыру һәм уздыру буенча вәкаләтле орган булып Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы тора.

Корпоратив мохиттә гаилә кыйммәтләренең мөһимлеген үз үрнәгендә күрсәтергә генә түгел, ә башка оешмаларны да иң яхшы тәҗрибәләрне гамәлгә кертергә рухландырырга әзер булган оешмаларны да катнашырга чакырабыз.

Конкурста катнашучылар игътибарына!

Оешма конкурста катнашу өчен Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 15.08.2024 № 1815-р күрсәтмәсе белән расланган конкурс турындагы нигезләмәне өйрәнергә тиеш.

Оешма конкурсның бер генә номинациясендә катнаша ала.

Оешма үзгәртеп оештыру, бетерү процессында булмаса, аңа карата банкротлык процедурасы кертелмәсә, оешманың эшчәнлеге Россия Федерациясе законнарында каралган тәртиптә туктатылмаса, конкурста катнашырга рөхсәт ителә.

Конкурста катнашуга гариза һәм документлар министрлыкка почта элемтәсе оешмалары аша кәгазьдә яисә Министрлыкның электрон почтасы адресына электрон образ рәвешендә тапшырыла mtsz.tatarstan.ru 2024 елның 15 октябренә кадәр «республика конкурсына документлар - «гаилә кыйммәтләренә ярдәм итү буенча эш бирүчеләрнең иң яхшы корпоратив практикасы (программасы)» тамгасы белән.

Конкурсны уздыру буенча оештыру комитеты 1 декабрьгә кадәр йомгак ясый.

Белешмәләр өчен телефоннар: 8 (843) 557-21-23, 557-21-15.